Banksy & Friends Setting Up in London

In London, over the weekend 3–5 May 2008, Banksy hosted an exhibition called The Cans Festival. It was situated on Leake Street, a road tunnel formerly used by Eurostar underneath London Waterloo station. Graffiti artists with stencils were invited to join in and paint their own artwork, as long as it did not cover anyone else’s. Banksy invited artists from around the world to exhibit their works.
Click in Video

Me pranga në duar, vajza lexon letrën prekëse për fëmijët e saj dhe përballet me babanë

Edmira Xhaferraj është e reja e cila u bë protagonistja e emisionit “Shihemi në gjyq” pasditen e sotme në ekranin e Tv Klan.
Ajo ka 4 vite e burgosur në burgun e grave 325 tek “Ali Demi”.

Mamaja e dy fëmijëve i ka dërguar një letër nga burgu, Eni Çobanit dhe ajo ndodhet sot përballë saj në një seancë ndërmjetësimi, të zbardhur nga tvklan.al.

Ermira u shpreh:

Ne bashkarisht jemi lidhur nga kjo letër dore, e cila është ulur një ditë dhe lot në sy ka shkuar këtë letër. Me thënë të drejtën Ardit kushdo që do e lexonte do të prekej. Mu desh të merrja rrugën dhe ta takoja nga afër dhe të bëni sot këtë seance ndërmjetësimit.”

Ajo tha se nuk e pati të lehtë për të ardhur në këtë studio, por ishte e domosdoshme.

Më tej vazhdoi:

Unë jam e Edmira Xhaferaj , jam 30 vjeç, nënë e dy fëmijëve. Aktualisht jam e divorcuar dhe ai ndodhi pasi unë u gjenda pas hekurave. Askush nuk do ta dëshironte një divorc, as kur je jashtë jo më pas dyerve të burgut. Arsyeja pse kam thirrur babain tim sot, është e vetmja shpresë për mua dhe fëmijët e mi. Kam 4 vite që nuk kam asnjë kontakt me ta, kam qenë shumë e lidhur me ta.

Eni Çobani:

Në çfarë moshe i ke lënë fëmijët?

Edmira Xhaferraj:

Gocën e kam lënë 7 vjeç dhe djalin pa bërë 4. Sot goca është 11 vjeç dhe djali është 7. Nga 6 Dhjetori i 2013 nuk kam asnjë kontakt.

Agimi:

As vetë nuk e di pse jam thirrur sot nga vajza ime. Kjo qenka kaq kohë në burg, pse nuk më ka njoftuar për arrestimin dhe burgimin e kësaj vajzës, për arsye se dhe vajza s’më ka thënë dhe ish- familjarët e saj nuk më kanë thënë. Di të them se ka patur një familje të rregullt, si nga ana ime si nga ana e ish-burrit. I rrita, i fejova, i thashë burrë. Burrin e bëra me lajmësi, e deshën njëri tjetrin. Në ato kohë kishim marrëdhënie shumë të mira familjare. U martua, lindi vajzën dhe më pas djalin. I shoqi punonte në Greqi dhe jetonte me vjehrrën. Ka qenë mirë dhe më shtëpinë dhe me ekonomi të mirë. U martua në vitin 2005.

Harrojeni Kim Kardashianin dhe Anasatasia Kvitkon, kjo femer nga Mitrovica ua kalon atyre

Të gjithë i kemi parë dy bukuroshet e huaja Kim Kardashian dhe Anastasia Kvitko të cilat kanë tronditur botën me të pasmet e tyre super seksi, por a ju ka shkuar ndonjëherë mendja që një shqiptare ia kalon atyre?
Bukuroshja shqiptare, e cila quhet Bella vjen nga Mitrovica por që jeton në Suedi.
Bella është një nga vajzat me të pasmet më të tonfikuara që kemi parë këto vitet e fundit në trojet shqiptare dhe jo vetëm.

Baby Stabbed 90 Times for Biting Mother While Breastfeeding

There comes a time when every breastfeeding mother dreads their sweet baby biting down on them while nursing. Some women fear this moment so much, they will actually stop nursing altogether just to avoid being bitten.

Since babies will practically gnaw on anything that relieves the pain of teething, it’s not unusual for them to bite. There’s even another reason a baby will bite that you probably never imagined: Babies bite as a sign of affection.

When a baby does this, mothers usually take them off the breast and put them down in a non-punitive way to let them know that biting means an end to the nursing.
But one mother in eastern China’s Jiangsu Province decided to take matters into her own hands–leaving her eight-month-old baby boy in a pool of blood.


Xiao Bao is lucky to be alive after his mother stabbed him 90 times with a pair of scissors, mostly on his face, for biting down on her nipple while breastfeeding. One of Xiao’s uncles found him in the yard of their home and rushed him to the hospital.
After getting more than 100 stitches, the infant is recovering.
Despite neighbors pleading with the local government to take custody of the poor child, Xiao will remain with his mother and two uncles.

BREAKING: Roy Moore’s Accuser Arrested And Charged With Falsification

After it was discovered that Roy Moore’s accuser is a liar and a Democrat, Alabama Attorney General John Simmons filed charges of falsification, a 1st-degree misdemeanor. Mary Lynne Davies, who said Roy Moore seduced and molested her when she was 14-years-old and he was in his early 30s, now faces a year in prison and $10K in fines.

The revelation came after the yearbook inscription that Moore supposedly wrote in the 1970s turned out to be a forgery. Davies, who tried desperately to convince anyone who would listen that Moore raped her, is now in hiding after posting $500 in bail money. Her attorney says she sticks by her story:

“My client’s main concern is that because of the yearbook thing, nobody will believe her story. She fabricated the yearbook because nobody would listen in the first place. She’s a victim and now she’ll be prosecuted while her abuser goes to the US Senate.
Nothing about this is wrong, jerk. Justice Moore is a fine, upstanding man who has shown time and time again that he loves America and our family values. He deserves to be exonerated. The AG says he’s also looking into charges against the other Moore accusers as well as the employees of that mall that said he was a pedophile.

Burri im ikte për punë shpesh, por kunati më … (HISTORI +18)

Une u martova ne moshe te re,ishin prinderit ata qe zgjollen burrin e jetes sime.

Ne fillim te marteses ishte gjithqka e mrekullueshme kalonim shume mire se bashku,pershtateshim me njeri tjetrin dhe benim seks qdo nate me nje fjale ngopeshim me njeri tjetrin.

Por gjithqka perfundoi kur burri im filloi te punonte si vozites kamioni ne nje ndermarje private dhe udhetonte ne shtetet fqinje, mungonte shum ne shtepi kishte raste kur 1 jave nuk ishte ne shtepi dhe kur vinte ishte i lodhur dhe nuk ma kushtonte vemendjen fare.

Mua mu desh te jetoja me kunatin tim i cili ate kohe ishte 18 vjeq i cili ishte shum me ndryshe nga i vellai ma kushtonte vemendjen shume rinte me mua mbremjeve shikonim filma me nje fjale nuk deshironte te me linte vetem te merzitesha.

Por shume here me ngacmonte me thoshte:sa kohe ke pa bere seks,ti meriton nje mashkull si une qe mund te te kenaqte,cila pozite te pelqn me sjume etjj….

E bente me qellim qe te me bezdiste po une ia ktheva je i vogel per keto gjera,ndoshta i vogel po K***e kam te madh qe mund te te kenaq.

Une fillova te qesh dhe isha une ajo qe filloi te nacmonte i thash ke guxim te besh seks me mua,mendon se mund te me kenaqesh u afrova afer tij dhe si padashje ja preka Karin e tij ai fillloi te djersitej dhe i dukej qarte karri i tij i fryre mbi breket e tij te shkurtra verore.

Une duke qeshur i thash qe do te shkoja te beja nje dush dhe si me shaka i thash se mund te vinte bash me mua.

Hyra ne banjo dhe fillova te zhvishem leshoa ujin dhe fillova te lahesha kur nuk kaluan disa minua e pashe ate te zhveshur prane meje qe po hapte deren e dushit per te hyre brenda nuk i thash asgje ktheva bythet drejt karit te tij dhe fillova ti dridhja ai nuk mund te duronte mi kapte cicat fort dhe mi kafshonte sikur te mos i kishte mare kur ne jete,i merte ere trupit tim edhe une tashme isha e eksituar dhe duke pare karrin e tij mezi prisja te ma fufte me p*** qe te ma shuante etjen time.
Beme dush duke e ledhatuar njeri tjetrin ohh zot ai ishte shume i kendshem ishte taman si nje engjull i derguar te me kenaqte mua.

Ashtu te lagur shkuam ne dhomen time dhe aty ngadal me shtriu ne shtrat dhe me shikonte u ul ngadal dhe filloi te me puthte ne buze me afsh filloi ngadal te shkonte teposht ne qafe filloi te ma thithte gjoksin si nje femije per qumesht dhe me ne fund filloi te ma lepinte p**** tim e lash te me bente qfare te deshironte ai,dhe brenda pak minutave planifikoja ta merrja une situaten ne dore.

U ngrita ne kembe dhe e shtriva ate ne shtrat ai i befasuar me shikonte.

Ja mora k*** e tij ne goj dhe si e urritur fillova te ja thithja ai si i qmendur bertiste nga kenaqesia mu derdh brenda ne goje disa here ndersa une isha si nje femije qe nuk e leshonte nga goja lodren e saj,pastaj ai filloi te me lepinte p*** dhe me ne fund te ma fuste k**** e tij ne p**** tem ai me qinte si i qmendur sdinte te ndalej ndersa une e ofendoja me fjalet”KAQ DI TE BESH?KESHTU MENDON SE ME KENAQ”ai edhe me shume me qinte o zot ishte bere djers i teri me pyeste nese e me kenaqte ndersa une me te dyja kembet e rrezova dhe fillova ta kaleroja si e qmendur sepse isha une ajo qe isha e etur per k***.

White Girl Targeted: This is What REAL Racism Looks Like! (VIDEO)Our pressident denies this act

WARNING: This video includes racist violence and may trigger you. Watch at your own risk.

I have never wanted to punch a black girl so hard until I saw this video.

I would love push a sweaty gym sock in this girls throat and drown her in a puddle of her own urine if it was legal to do so.
ou’ll understand why when you watch this video that shows you what real racism looks like.Real racism occurs when a group of people viciously beat and harass someone simply because of their race and because they entered the wrong neighborhood. Recently what appears to be a young girl and her brother were taking a short-cut through a public park in Indianapolis. Unfortunately, they did not have the right skin color. The two were beaten by a gang of thugs caught on a cell phone video. Although the clip went viral on social media, the mainstream media refused to cover it. If races had been reversed it would have been equally horrible and disgusting. But what would have been different is this would currently be on the cover of CNN and they would continue to cover it for months. Obama and Eric Holder would have given numerous press conferences. Obviously Sharpton would be on the scene. But since the attack doesn’t fit the liberal agenda none of that will happen.

The video looks like a white teenager is with her younger sibling at the park. This is something that people do when they’re babysitting or just being a good older sibling.
https://www.liveleak.com/view?i=b97_1426395661

Actress Barbra Streisand: “Trump Won Election Because Uneducated People Voted Him

Here’s a narcissistic fraud in the White House. An angry, hollow, vindictive man is running the country. What bottomless emotional need does he have for acclaim? It is hard to know where his rampant narcissism ends and serious mental problems ensue. He lies prodigiously and for no reason except he obviously has an unclear vision of what the truth is.

Is his narcissism the driving force behind his lies? Look no further than the lobbies at seven of his golf courses, where he has hung fake Time Magazine covers with made-up headlines of effusive praise for himself. What a bizarre intersection between vanity and fraud. That is a president whose cabinet officials obsequiously offer tribute to his greatness while cameras roll. What is next, Dear Leader… a new haircut?
Trump has lied so much there was a New York Times article listing just the lies he’s told since taking the oath of office. This is to say nothing of the lies told repeatedly on the campaign trail and the ones he used to sell investors before bankrupting six business deals. He tells us he is very rich, but disregards the Constitution to enrich himself and his family. The chief government ethics officer just quit over it.

He is a president who only enjoys the roar of the crowd at the rallies, and doesn’t want to learn even the basics of federal policy.

Trump continues to lie about the number of people at his inauguration. Why is that so important to him? Is he so obsessed with losing the popular vote by 3 million that he established a partisan, taxpayer-funded commission to search for non-existent voter fraud? A Stanford analysis of what Trump’s “voter fraud” panel would do, shows how devastating it would be to legitimate voters, “For every one case of double voting the program identified, it yielded 200 false positives that would purge the registrations of people legitimately eligible to vote.” Luckily, 44 states (as of July 5th) have refused to fully comply and hand over the invasive partisan information requested by the commission. Business Insider pointed out the Department of Homeland Security doesn’t even intend to investigate whether voting machines were hacked in November, and the commission is not bothering to investigate Russian interference. As I write this, it is being reported that Trump has accepted, despite our intelligence community’s unanimous finding otherwise, Putin’s denial that Moscow interfered in the 2016 presidential election.


He has a particular problem with any criticism from strong women. We all saw the disgusting tweet he put out about Mika Brzezinski, “She was bleeding badly from a face-lift.” At dinner at Mar-a-Lago? I doubt that. What is his obsession with blood? When Megyn Kelly hosted the GOP debate, he was so put off by her appropriately tough questioning of his record that he denigrated her saying, “She had blood coming out of her wherever.” He went on to retweet someone who called her a “bimbo.” He regularly disparages women’s looks, debases them to sexual objects and even brags about sexually assaulting them… and yet he became president?
In his Twitter battle with Morning Joe hosts Joe Scarborough and Brzezinski, he called Scarborough “psycho” and Brzezinski “crazy” with a “low I.Q.” He called former FBI Director James Comey “a real nut job” to the Russians. This seems to be yet another example of Trump suffering from “the disowned self,” the psychological condition of a person who projects his own flaws onto others. Does his ego blind him?

The large ego of a small man drives the vindictiveness of his policies. This presidency is all about the perception of “winning” for Trump – no matter the cost to others. He is a president who only enjoys the roar of the crowd at the rallies, and doesn’t want to learn even the basics of federal policy. While Trump presides over the circus in his mind, his vice president, Mike Pence, is pushing the extreme agenda of the Koch brothers through both the appointments and policies of federal agencies. They have undone environmental, labor and consumer protections. The Education Department is undermining public schools, and now attorneys general from 18 states and DC are suing Education Secretary Betsy DeVos for undoing loan protections for students who were cheated by fraudulent colleges. In fact, many in the cabinet seem dedicated to undoing the historic missions of their agencies. No surprise, since Trump’s financial supporters are getting what they want – deregulation in the guise of preventing necessary public oversight.

Candidate Trump promised: “No cuts… to Medicaid,” “No one will lose coverage,” and that “Nobody will be worse off financially.” Of course we now know his endorsed Senate TrumpCare plan offers tax cuts to the wealthiest individuals at the cost of stripping 23 million people of their health care and making the biggest cuts to Medicaid in history. Another broken promise. He has specifically gone after women’s health care with a vengeance. Can his supporters support that? Do they even know about it? Maybe not if they get their fake news from Fox.

Residents of the world have taken note. According to a recent Pew Research Poll, international faith in the president of the United States to respond well to global crises is 22 percent. This is down from 64 percent when President Obama was in office.

Keith Olbermann has taken to calling our Commander in Chief, #FakePresident. One could almost hear his unrequited search for legitimacy when he said, “I’m president and you’re not” to the media. You can hear the singsong of a child saying, “lalalalala!” There was also his stunt for WWE when he faked a body slam, which of course was later repurposed into a tweet he shared with a CNN logo over his opponent’s face. While he fit quite nicely into this WWE world of fake entertainment, what case of arrested development is it to retweet this? Is he 12?

This is the Trump presidency. He will not grow in the office. Does his vindictiveness stem from Obama teasing him at the White House Correspondents Dinner over the “birther” insanity? As Charles Blow so perfectly put it, “Trump wants to be Obama — held in high esteem. But, alas, Trump is Trump.” His approval rating is underwater. A full 20 percent of his first five months in office has been spent golfing insteadof learning about policy. He watches cable TV and then tweets in a rage. He lacks the temperament to fulfill his role. For all his ranting about fake news and fake media… the truth is, he is the fake president.

 

Actress Barbra Streisand: “Trump Won Election Because Uneducated People Voted Him If We Boycott Against them and Trump We Make America Great Again”.

here’s a narcissistic fraud in the White House. An angry, hollow, vindictive man is running the country. What bottomless emotional need does he have for acclaim? It is hard to know where his rampant narcissism ends and serious mental problems ensue. He lies prodigiously and for no reason except he obviously has an unclear vision of what the truth is.

Is his narcissism the driving force behind his lies? Look no further than the lobbies at seven of his golf courses, where he has hung fake Time Magazine covers with made-up headlines of effusive praise for himself. What a bizarre intersection between vanity and fraud. That is a president whose cabinet officials obsequiously offer tribute to his greatness while cameras roll. What is next, Dear Leader… a new haircut?

Trump has lied so much there was a New York Times article listing just the lies he’s told since taking the oath of office. This is to say nothing of the lies told repeatedly on the campaign trail and the ones he used to sell investors before bankrupting six business deals. He tells us he is very rich, but disregards the Constitution to enrich himself and his family. The chief government ethics officer just quit over it.

He is a president who only enjoys the roar of the crowd at the rallies, and doesn’t want to learn even the basics of federal policy.

Trump continues to lie about the number of people at his inauguration. Why is that so important to him? Is he so obsessed with losing the popular vote by 3 million that he established a partisan, taxpayer-funded commission to search for non-existent voter fraud? A Stanford analysis of what Trump’s “voter fraud” panel would do, shows how devastating it would be to legitimate voters, “For every one case of double voting the program identified, it yielded 200 false positives that would purge the registrations of people legitimately eligible to vote.” Luckily, 44 states (as of July 5th) have refused to fully comply and hand over the invasive partisan information requested by the commission. Business Insider pointed out the Department of Homeland Security doesn’t even intend to investigate whether voting machines were hacked in November, and the commission is not bothering to investigate Russian interference. As I write this, it is being reported that Trump has accepted, despite our intelligence community’s unanimous finding otherwise, Putin’s denial that Moscow interfered in the 2016 presidential election.

 • He has a particular problem with any criticism from strong women. We all saw the disgusting tweet he put out about Mika Brzezinski, “She was bleeding badly from a face-lift.” At dinner at Mar-a-Lago? I doubt that. What is his obsession with blood? When Megyn Kelly hosted the GOP debate, he was so put off by her appropriately tough questioning of his record that he denigrated her saying, “She had blood coming out of her wherever.” He went on to retweet someone who called her a “bimbo.” He regularly disparages women’s looks, debases them to sexual objects and even brags about sexually assaulting them… and yet he became president?
 • In his Twitter battle with Morning Joe hosts Joe Scarborough and Brzezinski, he called Scarborough “psycho” and Brzezinski “crazy” with a “low I.Q.” He called former FBI Director James Comey “a real nut job” to the Russians. This seems to be yet another example of Trump suffering from “the disowned self,” the psychological condition of a person who projects his own flaws onto others. Does his ego blind him?

  The large ego of a small man drives the vindictiveness of his policies. This presidency is all about the perception of “winning” for Trump – no matter the cost to others. He is a president who only enjoys the roar of the crowd at the rallies, and doesn’t want to learn even the basics of federal policy. While Trump presides over the circus in his mind, his vice president, Mike Pence, is pushing the extreme agenda of the Koch brothers through both the appointments and policies of federal agencies. They have undone environmental, labor and consumer protections. The Education Department is undermining public schools, and now attorneys general from 18 states and DC are suing Education Secretary Betsy DeVos for undoing loan protections for students who were cheated by fraudulent colleges. In fact, many in the cabinet seem dedicated to undoing the historic missions of their agencies. No surprise, since Trump’s financial supporters are getting what they want – deregulation in the guise of preventing necessary public oversight.

  Candidate Trump promised: “No cuts… to Medicaid,” “No one will lose coverage,” and that “Nobody will be worse off financially.” Of course we now know his endorsed Senate TrumpCare plan offers tax cuts to the wealthiest individuals at the cost of stripping 23 million people of their health care and making the biggest cuts to Medicaid in history. Another broken promise. He has specifically gone after women’s health care with a vengeance. Can his supporters support that? Do they even know about it? Maybe not if they get their fake news from Fox.

  Residents of the world have taken note. According to a recent Pew Research Poll, international faith in the president of the United States to respond well to global crises is 22 percent. This is down from 64 percent when President Obama was in office.

  Keith Olbermann has taken to calling our Commander in Chief, #FakePresident. One could almost hear his unrequited search for legitimacy when he said, “I’m president and you’re not” to the media. You can hear the singsong of a child saying, “lalalalala!” There was also his stunt for WWE when he faked a body slam, which of course was later repurposed into a tweet he shared with a CNN logo over his opponent’s face. While he fit quite nicely into this WWE world of fake entertainment, what case of arrested development is it to retweet this? Is he 12?

  This is the Trump presidency. He will not grow in the office. Does his vindictiveness stem from Obama teasing him at the White House Correspondents Dinner over the “birther” insanity? As Charles Blow so perfectly put it, “Trump wants to be Obama — held in high esteem. But, alas, Trump is Trump.” His approval rating is underwater. A full 20 percent of his first five months in office has been spent golfing insteadof learning about policy. He watches cable TV and then tweets in a rage. He lacks the temperament to fulfill his role. For all his ranting about fake news and fake media… the truth is, he is the fake president.

Sen. Al Franken accused of forcibly kissing, groping L.A. radio news anchor Leeann Tweeden

A radio news anchor on Thursday accused Sen. Al Franken, D-Minn., of forcibly kissing and groping her a decade ago when they were overseas entertaining U.S. troops.

Leeann Tweeden, a radio news anchor with KABC in Los Angeles, said she met Franken in December 2006, before he became a lawmaker, at a USO show for service members that included a skit he wrote that featured a kiss between the two.

She said Franken, a former “Saturday Night Live” cast member, insisted on rehearsing the scene backstage.

“He said to me, ‘We need to rehearse the kiss.’ I laughed and ignored him. Then he said it again. I said something like, ‘Relax Al, this isn’t SNL…we don’t need to rehearse the kiss’,” she wrote in a lengthy and detailed post on KABC’s website.

“He continued to insist, and I was beginning to get uncomfortable.”

Tweeden said she reluctantly agreed to rehearse the line leading up to the kiss and that’s when Franken, “came at me, put his hand on the back of my head, mashed his lips against mine and aggressively stuck his tongue in my mouth.”

“I immediately pushed him away with both of my hands against his chest and told him if he ever did that to me again I wouldn’t be so nice about it the next time,” she said. “I felt disgusted and violated.”

Franken, through a spokesperson, responded: “I certainly don’t remember the rehearsal for the skit in the same way, but I send my sincerest apologies to Leeann. As to the photo, it was clearly intended to be funny but wasn’t. I shouldn’t have done it.”

Senate Majority Leader Mitch McConnell, R-Ky., called for an ethics investigations into Franken.

“As with all credible allegations of sexual harassment or assault, I believe the Ethics Committee should review the matter,” McConnell said in a statement. “I hope the Democratic Leader will join me on this. Regardless of party, harassment and assault are completely unacceptable — in the workplace or anywhere else.”

Tweeden said that when it was time to perform the skit live, she turned her head so Franken could not kiss her on the lips.

She said after she rebuffed his actions, Franken doled out “petty insults” and drew devil horns one of the headshots she autographed for service members.

But it was when she left the USO show and looked over photographs given to her by a photographer that she found one that showed Franked grabbing her breasts while she was sleeping in the plane and wearing an army-issued protective vest.

Tweeden, who is also a model, said she had done several USO shows in the past and only expected to emcee the event and introduce the acts.

“I couldn’t believe it. He groped me, without my consent, while I was asleep. I felt violated all over again. Embarrassed. Belittled. Humiliated. How dare anyone grab my breasts like this and think it’s funny?” she said.

She said she told her husband everything that happened and showed him the picture at the time.

She said over the years she was reluctant to share her story because it could be damaging to her career.

“But that was then, this is now. I’m no longer afraid,” she said. “I want the days of silence to be over forever.”